Kodu - Teadmised - Üksikasjad

317LMN vs. 317L vs. 316L: peamised erinevused

Kui otsite roostevaba terast keemiliseks töötlemiseks, kloriidi sisaldavaid lahuseid, suitsugaaside väävlitustamise (FGD) seadmeid või muid söövitavaid tööstuskeskkondi, võib 317LMN, 317L ja 316L roostevaba terase vahel valimine mõjutada seadmete kasutusiga, hoolduskulusid ja projekti töökindlust.

 

317LMN vs. 317L vs. 316L: Key Differences

 317LMN Stainless Steel

Mis on 317LMN roostevaba teras?

317LMN (UNS S31726) on madala süsinikusisaldusega kõrge molübdeenisisaldusega austeniitset roostevaba teras, milles on 4,0–5,0% Mo ja 0,10–0,22% N. Selle PREN väärtus on oluliselt suurem kui 317L. See tagab suurepärase punkt- ja pragude korrosioonikindluse kloriidi- ja happelises keskkonnas. Seda kasutatakse laialdaselt tselluloosi-, keemilise töötlemise ja avamere rajatistes, kus standardne 317L ei vasta korrosioonivastastele nõuetele.

Mis on 317L roostevaba teras?

317L (UNS S31703) on madala süsinikusisaldusega molübdeeni austeniitsest roostevaba teras, mille Mo ja C on 3,0–4,0% vähem kui 0,03%. See pakub paremat kloriidi korrosioonikindlust kui 316L ja väldib teradevahelist korrosiooni pärast keevitamist ilma lahustamisjärgse lõõmutamiseta. See on valitud mõõdukalt söövitavate kemikaalide voogude, paberi pleegitusseadmete ja märgprotsessisüsteemide jaoks, mõõduka lisatasuga üle 316 liitri.

317L Stainless Steel
316L Stainless Steel pipe

Mis on 316L roostevaba teras?

316L (UNS S31603) on tavaline madala süsinikusisaldusega, molübdeeni sisaldav austeniitsest roostevaba teras, mis sisaldab 2,0–3,0% molübdeeni (Mo) ja vähem kui 0,03% süsinikku (C). See klass pakub suurepärast vastupidavust teradevahelisele korrosioonile pärast keevitamist ja toimib erakordselt hästi kloriide või nõrku happeid sisaldavates keskkondades. See toimib alusmaterjalina mere- ja keemiatööstuse rakendustes, sealhulgas torustikes, mahutites ja liitmikes.

 

317LMN vs. 317L vs. 316L: peamised erinevused

316L, 317L ja 317LMN on kõik madala süsinikusisaldusega austeniitsed roostevabad terased, mille molübdeeni (Mo) ja lämmastiku (N) sisaldus on järk-järgult suurem. Täpsemalt sisaldab 316L 2,0–3,0% molübdeeni; 317L sisaldab 3,0%–4,0% molübdeeni; ja 317LMN sisaldab 4,0–5,0% molübdeeni ja 0,10–0,22% lämmastikku. 316L sobib üldotstarbelisteks rakendusteks; 317L sobib mõõdukalt söövitavasse keskkonda; ja 317LMN on mõeldud kasutamiseks rasketes keemilise korrosiooni tingimustes.

 

317LMN vs. 317L vs. 316L: keemilise koostise võrdlus (massi%)

Sulami klass

UNS

EN Standard

Süsinik (C)

Kroom (Cr)

Nikkel (Ni)

Molübdeen (Mo)

Lämmastik (N)

PREN vahemik*

316L

S31603

1.4404

Väiksem või võrdne 0,030

16.00–18.00

10.00–14.00

2.00–2.50

Väiksem või võrdne 0,10

23–25

317L

S31703

1.4438

Väiksem või võrdne 0,030

18.00–20.00

11.00–15.00

3.00–4.00

Väiksem või võrdne 0,10

29–33

317LMN

S31726

1.4439

Väiksem või võrdne 0,030

17.00–20.00

13.50–17.50

4.00–5.00

0.10–0.22

36–40+

* PREN (Pitting Resistance Equivalent Number) arvutatakse tavaliselt järgmise valemi abil:

 

317LMN vs. 317L vs. 316L: mehaanilised omadused (minimaalsed väärtused)

Mehaaniline omadus

316L (UNS S31603)

317L (UNS S31703)

317LMN (UNS S31726)

Tõmbetugevus (Rm)

485 MPa (70 ksi) või suurem

Suurem kui 515 MPa (75 ksi) või sellega võrdne

Suurem kui 650 MPa (94 ksi) või sellega võrdne

0,2% saagise tugevus (Rp 0,2)

Suurem kui 170 MPa (25 ksi) või sellega võrdne

205 MPa (30 ksi) või suurem

Suurem või võrdne 295 MPa (43 ksi)

Pikendus (A5)

40% või suurem

35% või suurem

35% või suurem

Kõvadus (maksimaalne)

217 HBW / 95 HRB

217 HBW / 95 HRB

250 HBW / 100 HRB

 

317LMN vs. 317L vs. 316L: korrosioonikindlus

316L sisaldab 2,0–3,0% Mo, millel on mõõdukas kloriidikindlus. 317L tõstab molübdeeni 3,0–4,0% -ni, et parandada täppide ja pragude korrosioonikindlust.. 317LMN-il on 4,0–5,0% Mo pluss 0,10–0,22% lämmastikku, mis on kolme kõrgeima PREN väärtusega. See ületab ülejäänud kaks kuumade lahjendatud hapete, kloriidirikaste protsessivedelike ja paberimassi pleegitamise keskkondades. Kõik kolm madala süsinikusisaldusega klassi peavad pärast keevitamist vastu teradevahelisele korrosioonile.

General Corrosion Resistance
Üldine korrosioonikindlus
Threshold Chloride Concentration (ppm)
Kloriidi kontsentratsiooni lävi (ppm)

 

Localized Resistance. Crevice corrosion
Lokaliseeritud vastupanu. Lõhede korrosioon
Fatigue Corrosion Resistance
Väsimus korrosioonikindlus

 

317LMN vs. 317L vs. 316L: tugevus

Lahusega lõõmutatud olekus on 316L minimaalne Rp0,2 170 MPa ja Rm 485 MPa. 317L saavutab Rp0,2 suurem kui 205 MPa või sellega võrdne, Rm suurem kui 515 MPa või sellega võrdne. Lämmastiku tahke lahuse tugevdamine muudab 317LMN kõige tugevamaks, mille Rp0,2 on suurem või võrdne 240 MPa ja Rm suurem või võrdne 550 MPa. Lämmastik suurendab voolavust ilma elastsust ohverdamata. See eelis võimaldab surveanumate ja korrodeeriva töö käigus kasutatavate protsessiseadmete õhema seina kujundamist.

 

317LMN vs. 317L vs. 316L: keevitatavus

Kõik kolm on madala süsinikusisaldusega austeniitsetest roostevabast terasest, millel on hea keevitatavus, C 0,03% või vähem, et vältida teradevahelise korrosiooni tekkimist. 316L on kõige lihtsam keevitada standardse sobiva täiteainega. 317L nõuab suure molübdeenisisaldusega kulumaterjale. 317kõrge LMN-i täitematerjale, samuti on vaja madalat lämmastikku sisaldavat rõngast. sisend nitriidi eraldumise vältimiseks. Keevitusjärgne lahusega lõõmutamine ei ole enamiku töötingimuste jaoks kõigi klasside puhul üldiselt vajalik.

 

317LMN vs. 317L vs. 316L: kulu

316L on madalaima sulami lisatasuga kõige ökonoomsem valik. 317L maksab rohkem, kuna selle molübdeenisisaldus on suurem (3,0–4,0%).. 317LMN-l on kõrgeim hind, kuna see sisaldab täiendavaid molübdeeni ja lämmastiku legeerivaid elemente. Hinnavahe sõltub ülemaailmsest molübdeeni- ja niklituru kõikumisest, toote vormist, suurusest, pinnaviimistlusest ja sertifitseerimisnõuetest, nagu EN 10204 3.1.

 

317LMN vs. 317L vs. 316L: kuidas valida?

Kulude kontrollimiseks valige 316L üldise korrosiooni, magevee ja nõrga kloriidi keskkonna jaoks. Mõõduka happe ja kloriidiga kokkupuute jaoks valige 317L, kui 316L ei tööta. Valige 317LMN raskete söövitavate tingimuste jaoks, sealhulgas pleegitusliinid, kuum fosforhape ja kõrge kloriidisisaldusega töötlemiskeskkond. Kinnitage enne hinde lõplikku vormistamist PREN-nõuded, mehaanilise konstruktsiooni koormused ja eelarve, vältides tarbetute kulude vähendamiseks ülemääraseid spetsifikatsioone.

 

Roostevabast terasest torude 317LMN / 317L / 316L tootja

GNEE võib aidata täita teie nõudeid 317LMN (UNS S31726), 317L (UNS S31703) ja 316L (UNS S31603) roostevabast terasest torudele, mis on saadaval nii õmblusteta kui keevitatud kujul (olenevalt hetke laost ja spetsifikatsioonide saadavusest). Torusid saab tellida vastavalt standarditele nagu ASTM A312/ASME SA312. Täpse hinnapakkumise tegemiseks täpsustage nõutav välisläbimõõt, seina paksus, torude ajakava, pikkus ja lõppviimistlusnõuded.

ASTM A312 TP316I316L SMLS pipe
ASTM A312 TP316I316L SMLS toru
ASTM A312 TP317L SMLS pipe
ASTM A312 TP317L SMLS toru

 

Soovi korral võib GNEE pakkuda materjalikatse sertifikaate (MTC) ja soojusarvude jälgitavust. Pakume ka teenuseid, sealhulgas mõõtmete kontrolli, positiivse materjali identifitseerimise (PMI), hüdrostaatilist testimist ja kolmanda osapoole kontrolli. Seoses teostusaegadega: standardsed 316L torud on üldiselt saadaval kiireks tarnimiseks, samas kui erisulamiklassid, nagu 317L ja 317LMN, võivad vajada täiendavat tootmis- või hankimisaega.

316L Stainless Steel Pipe Material Certificate
316L roostevabast terasest toru materjali sertifikaat
317L Stainless Steel Pipe Material Certificate
317L roostevabast terasest toru materjali sertifikaat

Esitage nõutav terase klass, toru tüüp (õmblusteta või keevitatud), välisläbimõõt × seina paksus, torude ajakava, kogus, kohaldatavad standardid, kontrollinõuded ja sihtsadam, et saaksime koostada teile kohandatud hinnapakkumise.

Võtke kohe ühendust

Küsi pakkumist

Ju gjithashtu mund të pëlqeni